Pazaryolu 2. Geleneksel Sokak İftarı

Pazaryolu 2. Geleneksel Sokak İftarı
Pazaryolu 2. Geleneksel Sokak İftarı
ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, baba ocağı Pazaryolu'nda kurulan 2. Geleneksel Sokak İftarı'na katıldı.Pazaryolu...

ERZURUM (AA) -  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, baba ocağı Pazaryolu'nda kurulan 2. Geleneksel Sokak İftarı'na katıldı.

Pazaryolu ilçesinde incelemelerde bulunan Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hüseyin Koçan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Pazaryolu Belediye Başkanı Recep Kaplan, ilçede görev yapan bürokrat, muhtar ve vatandaşlarla geleneksel iftar programında bir araya geldi.

İftar programından önce muhtarlarla toplantı yaparak, ilçede yapılan çalışmaların fiziki gerçekleşme oranlarını yakından müşahede eden Sekmen, Erzurum ve ilçelerinin sorunlarının dönem sonunda biteceğini söyledi.

Pazaryolu'nda altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Sekmen, muhtarların sorunlarını dinlediğini, mahallelerin problem ve sıkıntılarını konuştuklarını ifade etti.

Sekmen, şöyle konuştu:

"Yeni talepleri değerlendirdik. İlçemizde yolları, içme suyunu ve kanalizasyonları ihale ettik, inşallah tamamlayacağız. Yapamadıklarımızı ve yeni talepleri de seneye tamamlayacağız. Altyapı bittikten sonra yolları  asfaltlayacağız, kaldırımlar, ışıklandırma yapacağız, güzel bir ilçe merkezimiz olacak. İşte beraber olmamızın getirdiği avantajlar bunlardır. Bu avantajları da hizmete dönüştüreceğiz. Hep beraber bunlardan istifade edeceğiz."

Ramazan ayının Müslümanlar için kutsal bir ay olduğunu ve bu nedenle de 11 ayın sultanı olarak nitelendirildiğini ifade eden Sekmen, "Bu mübarek ayda geleneksel olarak her ilçede 'Sokak İftarı' vermeyi kendimize görev adlettik. Sokak iftarlarının bu sene ikincisini düzenliyoruz. Amacımız, bir araya gelmek, konuşmak ve hasret gidermek" dedi.

Pazaryolu Belediye Başkanı Recep Kaplan da ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı Sekmen'e teşekkür etti.