Polonyalı heyetin Erzurum ziyareti

Polonyalı heyetin Erzurum ziyareti
Polonyalı heyetin Erzurum ziyareti
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Polonyalı iş adamları ve gazetecilerden oluşan 67 kişilik turist ekibini Palandöken'de...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Polonyalı adamları ve gazetecilerden oluşan 67 kişilik turist ekibini Palandöken'de ağırladı.

Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri olarak Erzurum'daki kış turizmi olanaklarını gözlemleyen heyet,  Türkiye 'nin en uzun kayak pistine sahip Palandöken'de kayak, buz hokeyi, buz pateni, curling gibi spor etkinliklerine de katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç ve Selami Keskin, Polonyalı gazeteci ve iş adamlarıyla öğle yemeğinde buluştu. Yemekte konuşma yapan Kiremitci, Polonyalıları Erzurum'da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek barışa, hoşgörüye, kardeşliğe ihtiyacın olduğu bu günlerde dostlukların tanıştıkça, ziyaretler gerçekleştikçe artacağını belirtti. 

Dünyanın birçok yerinden Erzurum'a turistlerin geldiğini söyleyen Kiremitci, "Polonyalı siz değerli dostları da burada görmekten dolayı çok mutlu olduk. Artık dünya küçüldü. Bu şehir benim şu ülke benim deme yeri de yok. İnsanlar mutlu olduğu, huzurlu olduğu yerlere giderler. Şehrimizin yazı da kışı da güzel. Sizleri her yıl bekliyorum. Biz de Polonya'ya geleceğiz inşallah. Çünkü gelip gittikçe dostluklar kardeşlikler yoğrulup genişliyor. Yaşasın barış, yaşasın sevgi, yaşasın kardeşliğimiz" şeklinde konuştu.

Polonya Basın Kulübü Başkanı Jaroslaw Wlodarczyk de Büyükşehir Belediyesi'nin davetine teşekkür ederek, Erzurum'da geçirdikleri zamandan ötürü duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen'in davetiyle gerçekleşen organizasyonda yer alan gazetecilerin, Erzurum izlenimlerini ve yatırım fırsatlarını Polonya'daki yayın organlarında yayınlayarak, Erzurum'da yabancı sermayeli yatırım için önemli bir fırsat oluşturması bekleniyor.