Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Altıparmak, mesajında, bolluk ve bereketin, huzur ve...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Altıparmak, mesajında, bolluk ve bereketin, huzur ve güvenin yaşandığı, sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzellikleri içinde barındıran rahmet, mağfiret ve cömertliğin zirveye ulaştığı, mübarek ramazan ayını uğurlarken, hoşgörü kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bayramların, sosyal hayatımızın en mutena ve en güzel zaman dilimleri olduğuna dikkati çeken Altıparmak, "Zira akrabalar arasında ziyaretleşmeler, kaynaşmalar, muhabbetler zirveye ulaşır. Gönüller huzur ve sevinçle dolar. Böylece tebessümle anacağımız hoş hatıralar oluşur. Bu gelenek ve göreneklerimizi kuşaktan kuşağa aktarmamız için toplum olarak bu güzellikleri yaşamalı ve paylaşmalıyız" ifadesini kullandı.

Altıparmak, bayramların dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı özel günler olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İdrak edeceğimiz bu bayram, İslam coğrafyası ve insanlık üzerindeki kara bulutların dağılması, ümitsizliklerin ortadan kalkması ve geleceğe umutla bakabilmek için Rabbimizin bizlere bir lütfu, bir ihsanı, bir armağanıdır. Bu bayramın, İslam coğrafyasında akan gözyaşı ve kanın dinmesi için bir vesile olmasını gönülden istemeli, bu yönde hep birlikte dua etmeliyiz. O halde en içten temennimiz odur ki bayramın bu güzel atmosferi bütün yeryüzünü sarsın. Maalesef Ramazan Bayramımızı idrak ederken, dünyanın çeşitli yerlerinde ve özellikle de Gazze'de, Irak'ta  Suriye 'de Mısır'da ve Doğu Türkistan'daki kardeşlerimizin maruz kaldıkları çileler, savaşlar ve sıkıntılar, hepimizi derinden üzmektedir. Yüce Allah'tan dileğimiz, zulme maruz kalmış bu kardeşlerimizi bir an önce o durumlarından kurtarmasıdır."


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Mısır

  ,

  Suriye

  ,

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Gazze

  ,

  toplum

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  Birlik

  ,

  Dalga