Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
ERZURUM (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.Taşkesenligil, mesajında, ramazan...

ERZURUM (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil,  Ramazan  Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Taşkesenligil, mesajında, ramazan ayını huzur, barış ve huşu içerisinde geçirip, Ramazan Bayramı'na erişmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Bayramların sevgi, barış ve hoşgörü günleri olduğunu anımsatan Taşkesenligil, her Müslüman'ın bir ay oruç tutup, Allah'a yönelmesinin ardından gelen Ramazan Bayramını coşkuyla kutlamasının hakkı olduğunu belirtti.

Bayramların sabır ve emek sınavının müjdecisi olduğunun altını çizen Taşkesenligil, şunları kaydetti:

"Bayramlar, kırgınlıkların, küskünlüklerin son bulduğu en önemli ve manevi değeri yüksek günlerdir. Bayramlar, insanları birbirine yakınlaştıran, topluma umut, sevgi veren, sabır ve emek sınavını kazanmanın bir müjdecisidir. Bayram boyunca adeta bir toplum yeniden şekillenir, birbirine güven artar ve geleceğe umutla bakar. Hayatı güzelleştiren, dünyayı yaşanılır ve bayındır kılan insandır. İnsanı güzelleştiren ve güçlü kılan da inançlardır. Bu inançla, bu cennet vatanımızın birlik ve beraberliği için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yakınlarına ve gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum."


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  spor

  ,

  toplum

  ,

  Cennet

  ,

  Birlik