Ramazan için ucuza et almaya çalıştılar

Ramazan için ucuza et almaya çalıştılar
Ramazan için ucuza et almaya çalıştılar
- Erzurum'da kasapta kilosu ortalama 33 liradan satılan kırmızı eti, Et ve Süt Kurumu'ndan 27 liraya satın almak isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu

ERZURUM (AA) - Ramazana iki gün kala evlerde de hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Ramazanda tüketmek üzere ucuz fiyata kırmızı et almak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren Et ve Süt Kurumu (ESK) satış ofisinin önünde kuyruk oluşturdu.

Erzurum'da vatandaşlar, kasapta kilosu ortalama 33 liradan satılan kırmızı eti, 27 liradan alabilmek için ESK satış ofisi önünde sabahın erken saatlerinden itibaren sıraya giriyor.

ESK, daha fazla kişinin et satın alabilmesi için kişi başı en fazla 3 kilogram satış yapıyor. 

Vatandaşlardan Ahmet Kiraz, sabah 07.00'den itibaren kuyrukta beklediğini söyledi.

Et fiyatlarında farklılıklar oluştuğunu anlatan Kiraz, "Herkes kafasına göre fiyat koyuyor. En ucuz 28 liradan satılıyor dışarıda. Burada da 27 liradan satılıyor. Ben de buradan alabilmek için sıraya girdim. Aynı fiyatta et satışı yok, her taraf farklı. Bu kuyruğun nedeni de budur" dedi. 

İşçi emeklisi Yaşar Efe de et ihtiyacı olduklarında ESK'nın satış ofisine gelip kuyruğa girdiğini dile getirdi. 

Kasaplarda et fiyatının oldukça yüksek olduğunu vurgulayan Efe, "Ucuz et alabilmek için buradayız. Kasaplarda çok pahalı kırmızı et. Burası çok uygun. Geldik, kuyrukta bekliyoruz, bak üşümemize rağmen bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Ucuz

  ,

  Sabah

  ,

  Kırmızı

  ,

  Taraf

  ,

  yaşar