Ramazan mesajı

Ramazan mesajı
Ramazan mesajı
ERZURUM (AA) - MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ile Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık, ramazan...

ERZURUM (AA) - MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ile Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık, ramazan ayı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 

Prof. Dr. Kamil Aydın, ramazan ayının aynı zamanda rahmet, bereket ve huzur ayı olduğunu kaydetti. 

Ramazan ayının, tüm Müslüman alemi tarafından sevinçle karşılandığını vurgulayan Aydın, "Ramazan, paylaşım, yardımlaşma ve dayanışmadır. Bu hasletlerin yaşanmasına vesile olan bu mübarek ayda sofralarımızı ve gönüllerimizi ihtiyaç sahiplerine açmayı unutmamalı ve Rabbimizin rahmetine nail olmalıyız" ifadelerini kullandı.

AK Parti Erzurum İl Başkanı Yeşilyurt da ramazan ayında iyilik ve yardımlaşmanın artırılması gerektiğini söyledi.

Ramazan ayında hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının daha da güçlenmesi gerektiğine işaret eden Yeşilyurt, şunları kaydetti:

" Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği mübarek ramazan ayında, İslam coğrafyasında yaşanan acı ve zulümlerin son bulmasını, oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz Erzurum halkı olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam aleminin ramazan-ı şerifini kutlar, bu mübarek ayın tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ederim."

Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık ise ramazan ayının İslam alemine barış, huzur, kardeşlik ve bereket getirmesi temennisinde bulundu. 

Ramazan ayının barış ve paylaşma ayı olduğunu vurgulayan Çalık, "İslam alemi olarak ayların en hayırlısı ramazana erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazanın aslı barış, paylaşmak, dostluk ve merhamettir. Ancak görüyoruz ki selamet yurdu olması gereken İslam dünyasında kardeş kavgaları devam ediyor, savaşlar sürüyor, zalim yöneticiler halkını öldürüyor. Dileğimiz o dur ki Müslümanlar içindeki merhamet duygusuyla bu kavgalara son versin" ifadelerini kullandı.