Ramazanda "süs havuzu"nda serinlediler

Ramazanda "süs havuzu"nda serinlediler
Ramazanda "süs havuzu"nda serinlediler
- Hava sıcaklığının 31 dereceye ulaştığı Erzurum'da serinlemek isteyen aileler ve çocuklar, süs havuzlarına koştu

ERZURUM (AA) - Hava sıcaklığının 31 dereceye çıktığı Erzurum'da, sıcaktan bunalanlar kentteki süs havuzlarında serinlemeye çalıştı.

Erzurum'da 3 yıl önce hizmete açılan Olimpiyat Parkı içindeki süs havuzu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemenin ardından çocukların serinleme yeri oldu. 

Ramazan ayında sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Erzurum'da, Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçelerinden aileleriyle gelen çok sayıda çocuk, mayoları olmadığı halde iç çamaşırı ve elbiseyle suya girip serinlemeye çalıştı.

Büyüklerin sevinç çığlıklarını ilgiyle izlediği çocuklar, tehlikeli olmasına rağmen suya atlayıp bir süre kulaç attıktan sonra havuz kenarında uzanarak güneşleniyor. 

Çocuklarıyla havuza gelen Remzi Aytekin, adeta yapay göl görünümündeki bu süs havuzunda çocukların gönlünce eğlenme firsatı bulduğunu söyledi. 

Erzurum'da başka bir alternatiflerinin olmadığını aktaran Aytekin, "Ramazan ayındayız ve oruç tutuyoruz. Bu su olmasa biz de serinleyemeyiz. Sıcaklığın 35 derecenin üzerinde olduğunu düşünüyorum. Çocuklarım hafta sonunda eğlenmek istedi. Bana 'deniz, deniz' dediler. Ben de onları kandırıp buraya getirdim" diye konuştu.

Böyle bir imkanın kendilerine sunulmasından mutlu oldukları dile getiren Sıtkı Doğu ise, "Yaşım küçük olsaydı ben de girerdim ama büyüdük. Oruca birşey olmaz su yutmadıktan sonra. Yeşillik, su herşey çok güzel. İnsanlar gönüllerince eğleniyor" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Çocuk

  ,

  Hava

  ,

  Büyükşehir