Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "AK Parti milletin partisidir. Bizim kuruluş felsefemiz, millete dayanır. Hep bu yol haritasında koştuk, dertlendik. Bu partiyi kendimize inanarak, millete güvenerek kurduk. Dolayısıyla millete olan inancımız ve kendimize olan güvenimiz sarsılmayacaktır" - "Bu milletin büyümesini istemeyenler var. Bunun için tuzak kurmak istediler. 'Türk milletinin 2023 hedefine gitmesini engellemeliyiz' diyorlar"

ERZURUM (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "AK  Parti milletin partisidir. Bizim kuruluş felsefemiz, millete dayanır. Hep bu yol haritasında koştuk dertlendik. Bu partiyi kendimize inanarak, millete güvenerek kurduk. Dolayısıyla millete olan inancımız ve kendimize olan güvenimiz sarsılmayacaktır" dedi.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Müezzinoğlu, Türkiye 'de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirterek milletin dediğinin gerçekleşeceğini ifade etti.

AK Parti'nin 13 yıllık iktidarında sayılmayacak başarılarının  bulunduğunu anlatan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"AK Parti milletin partisidir. Bizim kuruluş felsefemiz, millete dayanır. Hep bu yol haritasında koştuk, dertlendik. Bu partiyi kendimize inanarak millete güvenerek kurduk. Dolayısıyla millete olan inancımız güvenimiz sarsılmayacaktır. Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu ülkede artık millet ne derse o olacak dedik ve millet ne derse onu yapmaya çalışıyoruz. 13 yıla yaklaşan iktidar dönemimizde sayamayacağımız başarılar var. Bu başarıların temelinde yatan güçlü siyasi bir istikrar, güçlü istikrarın getirdiği ekonomik istikrardır. Bu milletin büyümesini istemeyenler var. Bunun için tuzak kurmak istediler. 'Türk milletinin 2023 hedefine gitmesini engellemeliyiz' diyorlar."

- "Bu millet AK Parti'ye inanıyor ve güveniyor"

Müezzinoğlu, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana birçok engellerle karşılaştığını, parti kapatma sıkıntısını da yaşadıklarını hatırlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz milletin partisiyiz. Kurulduğumuz günden bugüne bu kelimelerin hakkını ne kadar verdiysek, başarı bununla geldi. Ne kadar zafiyet verdiysek millet bizi uyardı. 2009'da bu uyarıyı aldık ve toparlandık. Türkiye'de dolayısıyla hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Bizim irademiz, samimiyet, birlik ve beraberliktir. 7 Haziran'ı değerlendireceksek iki mesajı var. Birincisi, bu millet AK Parti'ye inanıyor ve güveniyor. Kurulduğu günden bu yana açık ara farkla birinci parti. Bu millet tarafından bugüne kadar verilen bir ödül. İki partinin aldığı oyu, AK Parti tek başına alıyor. Hep şunu söylüyorum, samimiyet, gayret, birlik ve beraberlik."

Bakan Müezzinoğlu, milletin partisi olma sözü verdiklerini bir kez daha vurgulayarak, "Bu ülkeye, bu millete sözümüz, milletin partisi olmak, milletin yarınlarını bu günden yapmak. Bu sözümüzde samimi olacağız ve bunu hep beraber yapacağız. Samimi hiçbir arkadaşımızı dışlamamalıyız. Birlik ve beraberliğimizi her geçen gün güçlendirmeliyiz. Yine bu ülkede yüzde 50'lere çıkacağız. Yine geleceğe, bu milleti birlik ve beraberlik içinde taşıyacağız" diye konuştu.