"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması
"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması
ERZURUM (AA) - Türkiye Yeşilay Cemiyeti Erzurum Şubesi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında dereceye...

ERZURUM (AA) -  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Erzurum Şubesi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında dereceye girenler altınla ödüllendirilecek.

Şube Başkanı Mustafa Erinkarlı, yaptığı açıklamada, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli yetişmelerini sağlamak, sigara, alkol, uyuşturucu ve bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak ve gençlerin Yeşilay Cemiyeti'nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak için çalışma yaptıklarını söyledi.

Bu kapsamda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması düzenlediklerinin altını çizen Erinkarlı, görsel ve yazılı alanda yarışmalar düzenlediklerini ifade etti.

Erinkarlı, her dalda birincilere tam, ikincilere yarım, üçüncülere çeyrek altın vereceklerini, ayrıca her katılımcıya da madalya hediye edeceklerini sözlerine ekledi.