Şampiyonalara Erzurum'da hazırlanıyorlar

Şampiyonalara Erzurum'da hazırlanıyorlar
Şampiyonalara Erzurum'da hazırlanıyorlar
- Rusya, Ukrayna, Belarus ve Türkiye'nin artistik buz pateni milli takımları, Erzurum'da yaz kampını sürdürüyor - Milli sporcu Alper Uçar: "Günde 9 saat antrenman yaparak, şampiyonalara en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz"

ERZURUM (AA) - Rusya, Ukrayna, Belarus ve Türkiye 'nin artistik buz pateni milli takımları, Erzurum'da antrenmanlarını sürdürüyor.

Palandöken ilçesindeki Olimpik Buz Pateni Salonu'nda yaz kampına katılan farklı ülkelerin milli takımları, günde 9 saat buz üzerinde çalışarak, katılacakları uluslararası organizasyonlarda en iyi dereceyi elde etmeyi hedefliyor. Bale ve kondisyon çalışması gerçekleştiren sporcular, artistik buz pateni gösterisi de yapıyor. 

Artistik buz pateni kategorisinde yarışan milli sporcular Alper Uçar-Alisa Agafonova çifti de Türkiye'yi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edebilmek için profesyonel takımlarla çalışmalarına devam ediyor.

Alper Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Buz Pateni Federasyonu'nun katkılarıyla Erzurum'da gerçekleştirdikleri yaz kampına birçok ülkeden sporcunun katıldığını söyledi.

Rusya, Ukrayna ve Belarus milli takımlarıyla ortaklaşa kamp düzenlediklerini anlatan Uçar, "Burada dünya , Avrupa ve olimpiyat şampiyonları var. Birçok uluslararası organizasyonda madalya alan sporcularla antrenman yapıyoruz. Çalışmalarımızı 2 grupta yürütüyoruz. Bale ve kondisyona ağırlık veriyoruz. Günde 9 saat antrenman yaparak, şampiyonalara en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

Yaz kamplarını tamamlamalarının ardından eylül ayında başlayacak yarışlara hazır hale geleceklerinin altını çizen Uçar, şunları kaydetti:

"İlk olmak zordur. Türkiye'de lokomotif olarak bu işe başladık ve güzel de başarılar elde ettik. Genç sporculara örnek olduğumuzu düşünüyoruz. Elimizden geldiğince de yardım etmeye çalışıyoruz. Buradaki sporcular dünya standartlarında. Avrupa'nın farklı yerlerinde kamp imkanı vardı, ama tercihlerini Türkiye'den yana kullandılar. Türkiye'nin çok büyük bir atak yaptığını gördükleri için burayı seçtiler."

Alisa Agafonova ise kampın verimli geçtiğini belirterek, uluslararası yarışlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirtti.