Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
ERZURUM (AA) - Oltu Devlet Hastanesi çalışanları ve vatandaşların katılımı ile sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları protesto edildi.Doktor...

ERZURUM (AA) - Oltu Devlet Hastanesi çalışanları ve vatandaşların katılımı ile sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları protesto edildi.

Doktor Kamil Furtun'un, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde görevini yaparken öldürülmesi olayına tehki gösteren Oltu Devlet Hastanesi çalışanları, yaşanan olayı kınadı.

Oltu Devlet Hastanesi Başhekimi Soner Özcan, yaptığı açıklamada, ülkenin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla insanların sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensupları olduklarını söyledi.

Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef Opr. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesinin ardından farklı bir boyut kazanan saldırılardan, 'sağlık ve şiddet' kelimesinin yan yana anılıyor olmasından endişe ve üzüntü duyduklarını vurgulayan Özcan, saldırıyı esefle kınadı.

Hastane çalışanları, Furtun için Fatiha okuduktan sonra eylemlerine sona verdi.


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  şiddet

  ,

  Doktor

  ,

  Protesto

  ,

  toplum

  ,

  gündem