Sekmen, süt ve süt ürünleri üreticileriyle buluştu

Sekmen, süt ve süt ürünleri üreticileriyle buluştu
Sekmen, süt ve süt ürünleri üreticileriyle buluştu
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentteki süt ve süt ürünleri üreticileriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediye...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentteki süt ve süt ürünleri üreticileriyle bir araya geldi. 

Büyükşehir Belediye Meclisi Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Sekmen, kent ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayandığını söyledi.

 Tarım ve hayvancılıkla uğraşan ve kente katma değer sağlayan üreticilerin sorunlarını dinlemek, önerilerini almak ve problemlere çözüm üretmek için bir araya geldiklerini ifade eden Sekmen, şunları kaydetti:

"İlimizde hayvancılığın yüksek oranlarda yapılmasına, süt ve süt ürünleri sektörü ilimizde tarımının temel bileşeni olmasına rağmen maalesef bu konuda gereken yere sahip değiliz. Bu sektörün diğer tanınan büyük üreticilerle rekabet edebilmelerini sağlayacak altyapının oluşturulması için neler yapılabileceğimizi hep birlikte istişare edeceğiz."

Toplantıda Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan sektörel analiz de sunuldu.