Seyirci ilgisi oyun sayılarını artırdı

Seyirci ilgisi oyun sayılarını artırdı
Seyirci ilgisi oyun sayılarını artırdı
- Erzurum'da 1997 yılında kurulan ve ilk yıllarda sadece 3-4 oyun sahneye koyabilen Devlet Tiyatrosu, artan seyirci ilgisiyle sezonda sahnelenen oyun sayısını üçe katladı - Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Arslan: - "Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda eskiden bir sezonda 3-4 oyun sergilenirken 2013 yılından itibaren bir sezonda 10-11 farklı oyunun sergileniyor"

ERZURUM (AA) - Erzurum'da 1997 yılında kurulan ve ilk yıllarda 3-4 oyunla seyirci karşısına çıkan Devlet Tiyatrosu, her yıl artan seyirci ilgisiyle oyun sayısını üçe katladı. 

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne bağlı genç tiyatrolar arasında yer alan Erzurum Devlet Tiyatrosu, kuruluşundan bu yana geçen 18 yılda hem seyirci sayısını hem de oyun sayısını artırdı. 

Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tiyatrolarının kuruluşundan itibaren önemli bir gelişme kaydettiğini söyledi. 

İlk kuruldukları yıllarda sınırlı bir seyirci kitlesine ulaşırken bugün seyircinin talebine yetişmekte güçlük çeker hale geldiklerini dile getiren Arslan, şunları kaydetti: 

"Eskiden az sayıda seyirciye ulaşırken bugün yüzde 99 doluluk oranıyla bir sezonda 80 bine yakın seyirciyle buluşuyoruz. Yine Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda eskiden bir sezonda 3-4 oyun sergilenirken 2013 yılından itibaren bir sezonda 10-11 farklı oyunun sergileniyor. Bu da doğu bölgelerindeki tiyatrolar arasında bir rekor. Bu seyirciye verdiğimiz kıymeti gösteriyor."

- "Koridorda oturmak için bilet almak istiyorlar"

Arslan, Erzurum halkının ve özellikle de gençlerin yoğun ilgisinin memnuniyet verici ve gelecek açısından umutlandırıcı olduğunu ifade ederek, "Bilet bulamayan vatandaşlardan, 'koridor ve basamakta oturalım' diye ilginç talepler alıyoruz. Güvenlik tedbirleri ve yönetmelikler nedeniyle bu talepleri geri çevirmek zorunda kalıyoruz. Onlara bir sonraki haftanın biletlerini almalarını öneriyoruz" dedi.