Sosyolog İstihdamı Zirvesi

Sosyolog İstihdamı Zirvesi
Sosyolog İstihdamı Zirvesi
ERZURUM (AA) - Yeniden Sosyoloji Derneği (YESO-DER), Atatürk Üniversitesi desteğiyle, "Sen Yoksan 1 Eksiğiz" sloganıyla "Sosyolog İstihdamı...

ERZURUM (AA) - Yeniden Sosyoloji Derneği (YESO-DER), Atatürk Üniversitesi desteğiyle, "Sen Yoksan 1 Eksiğiz" sloganıyla "Sosyolog İstihdamı Zirvesi" düzenledi.

Zirvede konuşan YESO-DER Genel İletişim Direktörü Korkmaz Sural, dernek olarak sosyologların istihdam alanının genişletilmesi ve kurumlarda çalışan meslektaşlarının özlük haklarının iyileştirilmesi için birçok görüşme yaptıklarını söyledi.

Son yıllarda atanan sosyolog sayısının umut verici olduğunu belirten Sural, bunun daha da artırılması gerektiği ifade etti.

Atatürk Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mevlüt Özben ise  Türkiye 'nin sosyoloji ve sosyologlara daha çok önem vermesi gerektiğini kaydetti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyoloğu Süleyman Duman ise "Sosyologlar, toplumda var olan problemlerin nedenlerini anlamaya, bunları çözümlemeye ve böylece topluma yön vermeye çalışan meslek alanının temsilcileridir. Büyük Türkiye projesinde sosyologlar da yer alarak ülke  geleceğinde söz sahibi olmalıdır" diye konuştu.