Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş
Suriye'deki iç savaş
ERZURUM (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Erzurum Şubesi tarafından basın açıklaması yapılarak, Suriye'deki iç savaş...

ERZURUM (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Erzurum Şubesi tarafından basın açıklaması yapılarak, Suriye 'deki iç savaş protesto edildi.

Lalapaşa Camisi önünde bir araya gelen grup, "Katil Esed'in varil bombaları, insanlığın onurunu da imha ediyor", "Yolun, yolumuz", "Şehitlerin yolunu sürdüreceğiz", "Biz Müslüman kardeşleriz" yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına basın açıklaması yapan Yavuz Bayram, Suriye İnsan Hakları Örgütü'nün raporuna göre, Suriye'de 17 bin 136 çocuğun öldüğünü, bu çocuklardan bazılarının Baas zindanında işkenceyle öldürüldüğünü söyledi.

Suriye'deki çatışmalarda 375 bini çocuk olmak üzere bir milyon 100 bin kişinin yaralandığını ifade eden Bayram, "2 milyon 300 bin çocuğun da zorunlu göçe maruz kaldığı belirtilmiştir. Katledilen kadın sayısı 20 bine yaklaşırken, Esed rejimi ve işbirlikçileri tarafından tecavüze uğrayan kadınların, kızların sayısı belli bile değildir" diye konuştu.