"Talha Uğurluel ile Benim Tarihim" söyleşisi

"Talha Uğurluel ile Benim Tarihim" söyleşisi
"Talha Uğurluel ile Benim Tarihim" söyleşisi
ERZURUM (AA) - Erzurum'da, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu "Talha Uğurluel ile Benim Tarihim" söyleşisi düzenledi.Talha Uğurluel, Atatürk...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu "Talha Uğurluel ile Benim Tarihim" söyleşisi düzenledi.

Talha Uğurluel, Atatürk Üniversitesi Nenehatun Kültür Merkezi'ndeki söyleşide, Çanakkale Savaşları, Osmanlı ve Selçuklu tarihi ile dünya tarihine yön vermiş Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim gibi padişahların bilinmeyen yönlerini anlattı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu, AA muhabirine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın talimatıyla düzenledikleri söyleşinin ilkini Edirne'de gerçekleştirdiklerini belirtti.

Davulcu, "Projenin amacı, biz kimiz, nereden geldik, dünya için ne ifade ediyoruz, Mekke ve Medine ile bağlantımız ne? Aslında kendimizi tanımamız için yapılan projeler. Öğrencinin kendisini yaşadığı coğrafyaya, ülkesine ve dünyaya ne ifade ettiğini anlatmaya çalışıyoruz" diye konuştu.