Tarihi cami restore edildi

Tarihi cami restore edildi
Tarihi cami restore edildi
ERZURUM (AA) - Erzurum'un İspir ilçesinde 1930'lu yıllarda kiliseden camiye dönüştürülen ve 1964 yılında tescillenen Sırakonaklar Cücebağ Mahalle...

ERZURUM (AA) - Erzurum'un İspir ilçesinde 1930'lu yıllarda kiliseden camiye dönüştürülen ve 1964 yılında tescillenen Sırakonaklar Cücebağ Mahalle Camii restore edildi.

Erzurum Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nün izniyle İspir Belediyesi ve Sırakonaklar Muhtarlığı tarafından yapılan restorasyonu tamamlanan tarihi caminin açılışı gerçekleştirildi.

Açlılışa İspir Kaymakamı Ömer Faruk Fidan, İspir Belediye Başkanı Osman Çakır, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ümit Şevik, kurum amirleri, parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. 

Camide kılınan namazın ardından bahçede yemek ikramında bulunuldu.

Burada konuşan Belediye Başkanı Osman Çakır, belediye olarak restorasyona gerekli desteği verdiklerini belirterek, vatandaşların daha huzurlu bir ortamda ibadet etme imkanına kavuştuğunu söyledi. Çakır, başta açılış organizasyonunu gerçekleştiren Koşmaz olmak üzere emeği geçen, maddi ve manevi destek sağlayan tüm hayırseverlere teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  Parti

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  kültür

  ,

  kurum

  ,

  koruma