"Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi açıldı

"Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi açıldı
"Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi açıldı
ERZURUM (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 6'ncısı düzenlenen "Tarım ve İnsan" konulu ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren...

ERZURUM (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 6'ncısı düzenlenen "Tarım ve İnsan" konulu ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren 60 eser Erzurum'da sergilendi.

Havuzbaşı Kent Meydanı'nda düzenlenen serginin açılışına Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, kurum çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Akar, fotoğraf sergisinin amacının Türkiye 'nin doğal güzelliklerini gözler önüne sermek olduğunu ifade ederek, "Tarım sektörü artık tüm dünya ülkelerinin ana stratejisini oluşturmakta ve mücadelelerin birçoğu bu amaç doğrultusunda yapılmaktadır. 'Tarım ve İnsan' konulu ulusal fotoğraf yarışması bakanlığımızca 2009 yılından beri düzenlenmektedir. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar tüm illerde kamuoyunun beğenisine sunulmaktadır" dedi.

Serginin 4 gün boyunca açık kalacağı öğrenildi.