Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi
Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi
ERZURUM (AA) - Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programının 10. etap başvuruları başladı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl...

ERZURUM (AA) - Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programının 10. etap başvuruları başladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, program kapsamında, Erzurum'da bugüne kadar 59 ekonomik yatırım projesinin uygulandığı, 11 milyon 371 bin lira hibe ödemesi yapılarak, 431 kişiye iş istihdamı sağlandığı hatırlatıldı.

Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi hakkında tebliğin 30 Nisan'da yayımlandığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Başvurular 29 Mayıs 2015 tarihine kadar elektronik ağ üzerinden yapılabilecek. Yatırım konularını gerçekleştirmek üzere hazırlanacak proje başvuruları, gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılabilecek. Başvuru sahibinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan Çiftçi Kayıt Sistemine veya diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olması ve tüzel kişiliklerin kuruluş tüzüklerinde veya ana sözleşmelerinde belirtilen faaliyet alanları ile ilgili yatırım konularına başvurmaları gerekmektedir."