Termalspor Kulübüne 3 yeni transfer

Termalspor Kulübüne 3 yeni transfer
Termalspor Kulübüne 3 yeni transfer
ERZURUM (AA) - Türkiye Hentbol 2. Ligi'nde mücadele eden Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü, lider olduğu grupta play off maçları için 3 yeni...

ERZURUM (AA) -  Türkiye Hentbol 2. Ligi'nde mücadele eden Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü, lider olduğu grupta play off maçları için 3 yeni transfer gerçekleştirdi.

Kulüp, hentbol takımını, 3 yeni transferle güçlendirdi.

Kosova'nın Kastriot takımından Granit Sahidu ile Hamdi Salihu'yu renklerine bağlayan Termalspor, Bursa Nilüfer Belediyespor'dan da Salih Aktaş ile da anlaştı.

Hentbol 2. Ligi B Grubu'nda mücadele eden Termalspor ligde 9. hafta sonunda namağlup liderliğini sürdürürken, yeni transferlerle çeyrek final ve play off maçları öncesi gücüne güç kattı.

Termalspor'a yapılan transferler için düzenlenen imza törenine, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Başkan Yardımcısı Halil Özcan, Termalspor Kulübü Başkanı Abdullah Gülakar, Antrenör Ali Erzurumluoğlu, Hentbol Şube Sorumlusu Doç. Dr. Erdinç Şıktar ile yeni transferler katıldı.

Burada konuşan Orhan, Erzurum'da farklı bir spor branşıyla sinerji oluşturmak istediklerini ifade ederek, yeni transferlerle birinci lig hedefi yolunda takımın gücüne güç kattıklarını söyledi.

Takımın lider olarak yoluna devam ettiğini hatırlatan Orhan, şöyle konuştu:

"Takımımız birinci lig yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kulüp yönetimi, teknik heyet ve oyuncularla iyi bir sinerji oluşturuldu. Play off maçları çekişmeli geçeceği için yaptığımız istişareler ile transfer çalışmasına karar verdik. Üç oyuncuyu kulübümüze kazandırarak, hentbolda iddialı olduğumuzu gösterdik. Ligde son beş haftaya girilirken inşallah önce namağlup lider bitirip, ardından çeyrek final ve play off maçlarını da alnımızın akıyla tamamlayarak birinci lig hedefine ulaşmak istiyoruz. Bu konuda teknik heyetimize, oyuncularımıza ve gücümüze güç katan yeni transferlerimize güveniyoruz. İnşallah hedefimize ulaşacağız."

Gülakar da 30 Ocak'ta transfer sezonunun sona ereceğini hatırlatarak, sezon bitmeden sözleşme yaptıkları oyuncuların takıma heyecan kazandırdığını ifade etti.

Gülakar, "Zaten güçlü bir ekibiz ve yeni transferlerle birinci lig hedefine odaklandık" diye konuştu.

Tören yeni transferlerle sözleşme imzalanmasının ardından sona erdi.