Termalspor liderliği garantiledi

Termalspor liderliği garantiledi
Termalspor liderliği garantiledi
ERZURUM (AA) - Türkiye Hentbol 2. Ligi B Grubunda mücadele eden Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü, ligin bitimine üç hafta kala liderliği...

ERZURUM (AA) -  Türkiye Hentbol 2. Ligi B Grubunda mücadele eden Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü, ligin bitimine üç hafta kala liderliği garantiledi.

Ligde 11. hafta sonunda namağlup liderliğini sürdüren Termalspor, hafta sonu Aziziye Spor Salonu'nda ağırladığı Ordu Gençlerbirliğini de farklı skorla geçti. Termalspor karşılaşmayı 50-33 kazandı.

Termalspor, 22 puanla liderliğini sürdürürken, 11 maçta 8 galibiyet 3 mağlubiyet alarak 16 puanla ikinci sırada bulunan Tokat Hentbol Spor Kulübüne 6 puan fark attı.

Termalspor Antrenörü Ali Erzurumluoğlu, yaptığı açıklamada, ligde 11 hafta geride kalırken, namağlup lider olduklarını hatırlatarak, artık yarı final ve final müsabakalarına odaklandıklarını söyledi.

Birinci lig hedefiyle yola çıktıklarını vurgulayan Erzurumluoğlu, şöyle konuştu:

" Sezon başında iyi bir ekip oluşturarak yola çıktık. İlk yarıyı namağlup lider bitirirken, birinci lig yolundaki yarı final ve final müsabakalarından da alnımızın akıyla çıkmak için takımımıza takviye yaptık. Gücümüze güç katan yeni arkadaşlarımızla ikinci yarıya da iyi başladık ve geldiğimiz noktada ligin bitimine üç hafta kala liderliği garantiledik. Artık yarı final ve final maçlarına odaklandık. İnşallah bunları da kazanarak, birinci lig hedefine ulaşmak istiyoruz."

Aziziye Belediyesi Termal Spor Kulübü Başkanı Abdullah Gülakar da grubu lider bitirmeyi garantilediklerini, birinci lig hedefi yolunda gerek teknik heyet ve gerekse oyuncuların ellerinden gelen gayreti sarf ettiğini bildirdi.