Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Erzurum'da, Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları protesto edildi - Protestoya katılanlar arasından HDP İl Örgütüne yürümek isteyen gruba, polis ekiplerince müdahale edildi

ERZURUM (AA) - Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları Erzurum'da yapılan yürüyüşle protesto edildi. Protestoda HDP İl Örgütü binasına yürümek isteyen bir gruba polis ekiplerince biber gazı kullanılarak müdahale edildi. 

Sosyal medya üzerinden haberleşerek Erzurum Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen yaklaşık bin kişilik topluluk, ellerinde Türk bayraklarıyla yaptıkları yürüyüşle terörü lanetledi. 

"Erzurum uyuma şehidine sahip çık", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları atarak Gez Mahallesi'ne doğru yürüyen topluluk, daha sonra Cumhuriyet Caddesi'nden geriye dönerek Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü önüne geldi. 

Burada bir süre oturarak protestolarını sürdüren topluluk, terör örgütünün yanı sıra HDP aleyhine de sloganlar attı. 

- HDP binasına yürümek isteyen gruba müdahale 

Topluluk içinde "HDP basılsın Türk bayrağı asılsın" sloganları atan 100-150 kişilik bir grup, Emniyet Müdürlüğü önünde şehitler için bir katılımcı tarafından Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından HDP İl Örgütü binasının bulunduğu Mahallebaşı mevkisine yöneldi. 

Grubun önünü Lalapaşa Kent Meydanı'nda kurduğu barikatla kesen polis ekipleri, barikatı aşmak isteyen göstericilere biber gazıyla müdahale etti. Ara sokaklara dağılan grup, bir süre sonra yeniden toparlanarak farklı noktalardan HDP İl Örgütü binasına gitmeye çalıştı.

Polis ekipleriyle zaman zaman mücadeleye giren grubu, bölgeye gelen Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdullah Kırmacı sakinleştirmek için çaba harcadı. 

Küçük gruplar halinde kentin farklı noktalarda eylemlerini bir süre daha devam ettiren eylemciler, polis ekiplerinin müdahalesiyle dağıtıldı.