TKDK 13. çağrı ilanına çıktı

TKDK 13. çağrı ilanına çıktı
TKDK 13. çağrı ilanına çıktı
ERZURUM (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 13. Çağrı İlanı ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programını...

ERZURUM (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 13. Çağrı İlanı ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programını tanıttı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen programda, bakanlığın ulusal tarım stratejisi ve kırsal kalkınma planı yürüttüğünü belirterek, böylece kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesinin amaçlandığını söyledi.

Tarımsal üretim ve tarımsal sanayiye entegrasyonun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, alt yapısının geliştirilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması amacıyla bu programların yürütüldüğünü anlatan Akar, "Kırsal destekleme bu yıl 1 milyon liraya çıkarıldı. 2006 yılından bu yana programı kapsamında 55 proje onaylandı. 11 milyon lira hibe sağlandı" dedi.

Ardından Şube Müdürü Metin Hanoğlu, "Kırsal Kalkınma Ekonomik Yatırımları", İl Koordinatörü Atilla Özlü de "TKDK 13. Çağrı İlanı Tanıtımı" konusunda sunum yaptı.


  ETİKETLER:

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  sanayi

  ,

  lira