TKHK, basın iletişim birimlerini tanıttı

TKHK, basın iletişim birimlerini tanıttı
TKHK, basın iletişim birimlerini tanıttı
ERZURUM (AA) - Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Destek Hizmetleri Birimi İletişim Daire Başkanlığı tarafından, 89 genel sekreterlik bünyesinde...

ERZURUM (AA) -  Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Destek Hizmetleri Birimi İletişim Daire Başkanlığı tarafından, 89 genel sekreterlik bünyesinde kurulan "Basın İletişim Birimleri" tanıtıldı.

 Kamu Hastaneler Birliği Erzurum Genel Sekreterliği'nde "Erzurum Basını ile Kahvaltılı Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi.

TKHK  Başkan Yardımcısı Mehmet Atasever, yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı'nın kurulduğu günden beri basın ve iletişim alanında çalışmalar yaptığını söyledi.

Bütün illerde basın mensuplarının iletişim kurmakta, muhatap bulmakta sıkıntı çektiğini ve basın iletişim birimleri kurularak bu problemi giderdiklerini vurgulayan Atasever, ilk toplantıyı da Erzurum'da gerçekleştirdiklerini belirtti.

Basın ve İletişim Daire Başkanı Ali Özhan da basın mensuplarının toplum yararına iyi işler yaptığına kanaat getirdiklerini ifade ederek, basının kötü haber ve işleri afişe etmek gibi görevleri olmadığını ama toplumda kötü giden şeyleri de bir şekilde söylemek, bu konuda idareci ve halkı uyarmak gerektiğini vurguladı.

Kamu Hastaneleri Erzurum Genel Sekreteri Fazlı Erdoğan ise sağlık çalışanlarının can kurtardığını basın mensuplarının ise haber çıkarmaya çalıştığını, her ikisinin de mesleğine saygı duyması gerektiğini belirtti.

Bir gazetecinin, kentte yapılacak sağlık kampüsüne ilişkin sorusunu Erdoğan, "Birbirinden ayrı kurulların, kuralların olduğunu unutmamak lazım. Sonuçta hukuki bir süreç var. Bu hukuki süreç işlerken de çok fazla söyleyeceğiniz söz yoktur ama çok net şekilde Danıştay'a intikal etmiş, bir mahkeme kararı var. Onun sonucunu bekliyoruz" diye yanıtladı.

Erzurum Basın İletişim Birimi'ne görevlendirilen basın danışmanı Emrah İspirli de basınla güzel çalışmalar yapacakların belirtti.

Toplantıya, Doğu Anadolu Bölgesi'nden basın iletişim birimi görevlileri katıldı.