Trafik Dedektifleri Projesi

Trafik Dedektifleri Projesi
Trafik Dedektifleri Projesi
ERZURUM (AA) - Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan öğrencilere,...

ERZURUM (AA) - Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan öğrencilere, "Trafik Dedektifi Kimlik Kartı" verildi.

İçişleri, Milli Eğitim , Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği, Uluslararası Polis Birliği ve OPET'in desteğiyle hazırlanan Trafik Dedektifleri Projesi, Erzurum'da da hayata geçirildi.

Projeye katılan öğrencilere özel bir okulda eğitim verilirken, trafikte uyulması gereken kurallar da uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitim sonunda, çocuklarda trafik bilinci oluşturulması amacıyla başlatılan projeyi başarıyla tamamlayan öğrenciler, "Trafik Dedektifi Kimlik Kartı"nın sahibi oldu.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kamil Ersin Ersoy, ülke genelinde yaşanan trafik kazalarını azaltmak amacıyla 10 yıllık bir eylem planı hazırlandığını belirterek, "Hedefimiz trafik kazası oranını yüzde 50 azaltmak. Bu modülün bir parçası da Trafik Dedektifleri Projesi. Bu amaçla ilkokul çağındaki öğrencilerimize trafik bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza verdiğimiz kimlik kartının arkasında trafikte uyulması gereken 9 ana madde yazılı. Burada yazılı olanları öğrenen çocuklarımız, anne, baba, kardeş ve yakın çevresindekileri bilinçlendiriyor" dedi.