Tunceli'deki polis merkezine silahlı saldırı

Tunceli'deki polis merkezine silahlı saldırı
Tunceli'deki polis merkezine silahlı saldırı
- Tunceli Valiliği: - "Saldırı esnasında bir polis memuru ve bir vatandaşımız ağır yaralı olarak, Tunceli Devlet Hastanesine kaldırılmış. Polis memuru, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, yaralı vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir" - "Saldırıyı düzenleyen terörislerden biri ölü, diğeri ağır yaralı halde ele geçirildi"

TUNCELİ (AA) - Tunceli Valiliğinden, terör örgütü mensuplarınca  Şehit Nahit Bulut Polis Merkezine düzenlenen silahlı saldırıda, bir polis memurunun şehit olduğu, bir vatandaşın yaralandığı, çıkan çatışmada bir teröristin ölü, diğerinin ağır yaralı ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 11.00 sıralarında 2 bölücü terör örgütü mensubu tarafından Şehit Nahit Bulut Polis Merkezine el bombası ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Saldırıya güvenlik güçlerince anında karşılık verildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Saldırı esnasında bir polis memuru ve bir vatandaşımız ağır yaralı olarak, Tunceli Devlet Hastanesine kaldırılmış. Polis memuru, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, yaralı vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir. Çatışmada saldırıyı düzenleyen teröristlerden biri ölü, diğeri ağır yaralı halde ele geçirildi." 

Açıklamada, saldırının ardından kentte geniş çaplı operasyon başlatıldığı vurgulandı.