Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
ERZURUM (AA) - Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj...

ERZURUM (AA) -  Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Meral, mesajında, Türk Polis Teşkilatı'nın, Atatürk ilkeleri ışığında, özgürlükçü, demokratik düzen içinde, millet olarak varlığın sürdürülmesi, yasal egemenliğinin ve halkın güvenliğinin sağlanması, sürdürülmesi için görevlerini büyük gayretle yerine getirdiğini belirtti.

Meral, "İnsanlar, topluluklar meydana getirip bir arada yaşamaya başladıkları tarihten itibaren, toplumun ve fertlerin can ve mallarının korunması ihtiyacını duymuşlar, bu tarihten itibaren güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasına önem vermişlerdir" ifadesini kullandı. 

Şehir devletlerinin kurulmasıyla birlikte toplumun güvenliğini sağlayacak güvenlik örgütleri kurulduğunu vurgulayan Meral, Cumhuriyetin kurulmasından sonra, ülke genelinde güvenlik ve huzurun sağlanması, halkın canının ve malının korunması görevleri verilen İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak şehirlerin güvenliğinin polis teşkilatı tarafından sağlanmaya başlandığını anımsattı.

Meral, "Bu duygularla tüm polis teşkilatının bu özel ve müstesna gününü kutluyor, başarılar temenni ediyorum" dedi.