Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Sekmen,...

ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sekmen, mesajında, Türk polisinin 170 yıldan bu yana, Türkiye 'nin bölünmez bütünlüğü, milletin güvenliği, suç işlenmesinin önlenmesi ve suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi gibi görevleri, şeref ve gururla yerine getirdiğini belirtti.

Polis teşkilatının, kuruluşundan bugüne kadar, kamu düzeninin ve güvenliğin sağlanması, hak ve özgürlüklerin eşit olarak uygulanması görevlerini, kendisine tanınan yetkiler çerçevesinde, başarıyla yerine getirdiğini vurgulayan Sekmen, şunları kaydetti:

"Ülkemizin köklü kurumlarından olan polis teşkilatımızın, vatandaşlarımızın huzur ve güveni için ülke çapında gösterdiği gayretler her türlü takdire şayandır. Vatandaşların can ve mal güvenliklerinin sağlanmasında, ülke bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik yıkıcı, bölücü hareketlerin önlenmesinde ve iç güvenlik harekatında hayatlarını kaybeden şehit polislerimizi rahmet, gazilerimizi de şükran ve minnetle anıyorum."