Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Erzurum, Iğdır, Kars, Ardahan ve Ağrı'da Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla çeşitli törenler düzenlendi - Ağrı'daki programlarda İstiklal Marşı'nın tamamını ezbere okuyan birinci sınıf öğrencisi Erim'in gözyaşlarını tutamaması katılımcıları da duygulandırdı

ERZURUM (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü, Erzurum, Iğdır, Kars, Ardahan ve Ağrı'da törenlerle kutlandı.

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında 23 Temmuz Ortaokulu'ndan 7. sınıf öğrencisi Vedat Göğebakan ile beraberindeki öğretmenleri kabul eden Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Temsili olarak Karabörk'ün makamına oturan Göğebakan, internet kafelerinin denetlenmesi, okul çevrelerinin ve servisler araçlarının sürekli denetlenmesi için talimat verdi.

Ardından Erzurum Kent Meydanı'ndaki Havuzbaşı'nda düzenlenen törende,  Atatürk Anıtını'na çelenk sunuldu. Cumhuriyet Caddesi'nde de araç korteji gerçekleştirildi ve polisler tarafından vatandaşlara karanfil verildi.

Polisevi'ndeki kokteyl programına da Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, kamu kurum müdürleri ile polisler katıldı.

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü kapsamında okullarda düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

- Iğdır 

Zübeyde Hanım Bulvarı'nda düzenlenen kutlama programı, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı.

Kentte görev yavan emniyet mensupları, çocukları ve eşleriyle kutlama alanına geldi. Bulvar üzerinde motosikletli polislerin öncülüğünde yürüyüş yapıldı. 

Yürüyüş sırasında Emniyet Müdürü Yüksel Babal, vatandaşları selamlayarak karanfil dağıttı. Çok sayıda vatandaş, polislerin taşıdığı Türk bayrağı üzerine karanfil bıraktı. 

Kortejde yer alan zırhlı araçlara bindirilen polis elbiseli çocuklar, ellerindeki bayraklarla vatandaşları selamladı. 

Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Iğdır'da vatandaşlarla beraber Polis Haftasını coşkuyla kutladıklarını söyledi. 

- Ardahan

Valilik binası önünde düzenlenen çelenk sunma törenine, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, polis ve vatandaşlar katıldı.

Vali Deniz, yaptığı konuşmada, emniyet teşkilatının önemli bir misyon üstlendiğini, bu misyonu halka verdiği güvenle en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini koruyan, suç ve suçluyla mücadele eden, kamunun güvenliği ve huzuru için gece gündüz demeden görev yapan emniyet teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutlayan Deniz, "Günümüzde emniyet teşkilatımız, yüksek donanımlı personeli ve teknik imkanlarıyla önemli gelişmeler sağlamıştır" şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü Hüner de bugünlere gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını, görevlerinin zor olduğunu ancak halkın kendilerine verdiği güvenle en iyi şekilde üstesinden geldiklerini ifade etti.

Çeşitli yarışmalarda dereceyi giren polis ve öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

- Kars

Atatürk Anıtı'na, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman'ın çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu.

Karaduman, burada yaptığı konuşmada, devletin öncelikli görevinin kamu düzenini korumak, böylece bireylerin ve toplulukların güven ve huzur içinde yaşamalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Kars polis teşkilatı olarak, personelin olağanüstü gayret ve çabalarıyla bugüne kadar, vatandaşların huzurunu bozacak bütün olayların üzerine kararlılıkla gittiklerini belirten Karaduman, ''Ülkemizin en huzurlu şehirlerinden birisi olan bu serhat şehrinde, sorunsuz güvenlik hizmetlerinin daha ileri seviyelere ulaştırılması için can siper hane bir biçimde görev yapmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

Karaduman, törenin ardından makamında tebrikleri kabul etti.- Ağrı

Türk polis teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ağrı'daki Abide Meydanı'nda tören düzenlendi.

Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak'ın anıta çelenk sunumunun ardından tören, Kültür ve Kongre Merkezi'nde devam etti.

Karabulak, burada yaptığı konuşmada, devraldıkları bayrağı daha ileri götürmek için huzurlu ve güvenli bir Ağrı için suçla mücadele çalışmalarına ağırlık verdiklerini vurgulayarak, yapılan çalışmalar sonucunda suçlulara ağır darbe vururken kaçakçılık faaliyetlerini önemli derecede engellediklerini belirtti.

 Suçlularla mücadele ederken diğer yandan da sosyal sorumluluk projeleri başlattıklarını anlatan Karabulak, "Gerçekleştirdiğimiz projelerle toplumsal kalkınmaya katkı sağlamayı, devlet millet buluşmasını gerçekleştirmeyi ve toplumun dezavantajlı kesimlerine ulaşarak fırsat eşitliğine katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz" dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, İstiklal Marşı'nın tamamını ezbere okuyan 1. sınıf öğrencisi Fatma Zehra Erim göz yaşlarını tutamadı. Bunun üzerine törene katılanların da duygulandığı görüldü.