Türkiye Diyanet Vakfı'nın vekaleten kurban kesimleri

Türkiye Diyanet Vakfı'nın vekaleten kurban kesimleri
Türkiye Diyanet Vakfı'nın vekaleten kurban kesimleri
- Türkiye Diyanet Vakfı, yurt içinde vekaleten kesilecek kurbanlar için 625, yurt dışında ise 450 lira olarak kurban bedeli belirledi - TDV Şube Hizmetleri Müdürü Kocamış: - "Vatandaşlarımız, vakfımızın internet adresinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, PTT şubeleri ile anlaşmalı bankalara kurban bağışında bulunabilecekler"

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından vekaletle kurban kesiminin tanıtımı gerçekleştirildi.

Erzurum Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programda konuşan TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, vakıflarının yurt içerisinde bütün il ve ilçe şubeleriyle, cami görevlisiyle ve cami cemaatinin katkılarıyla büyüdüğünü söyledi.

Vakfın öğrencilere yardım, cami, okul, yurt ve hizmet binası yaptığını belirten Bilgin, "Vakfımız, yurt dışında da öncelikle Türk cumhuriyetleri, Balkanlar, Ortadoğu , Kafkaslar, Uzakdoğu ve Afrika gibi mağdur, mazlum, masum ve Müslüman cemaatlerin bulunduğu her yere gölgesi ve meyvesiyle aziz milletimizin selamı oldu" dedi.

TDV Şube Hizmetleri Müdürü Yavuz Kocamış da geçen yıl vekaletle kurban kesimlerinin, bir önceki yıla göre yüzde 52 artış olduğunu kaydetti.

Geçen yıl, 135 bin 394 hisse kurban bağışı yapıldığı bilgisini veren Kocamış, şöyle devam etti:

"Bu yıl hedefimiz ise 200 bin hisse toplayabilmek. Bu kapsamda yurt içinde 88 il ve ilçe merkezlerinde, yurt dışında da 103 ülkenin 503 bölgesinde görevli ve gönüllülerin nezaretinde kesim ve dağıtım yapılacak. Vekaletle kurban kesim programı, büyükelçiliklerimiz, müşavirliklerimiz, ataşeliklerimiz, koordinatörlüklerimiz, müftülüklerimiz, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), yurt dışındaki dini idareler ve partner kuruluşlarıyla işbirliği içinde yapılmaktadır. Vakfımız bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 625 lira , yurt dışında da 450 lira olarak belirledi. Vatandaşlarımız, vakfımızın internet adresinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, PTT şubeleri ile anlaşmalı bankalara kurban bağışında bulunabilecekler."

Programa, çevre il müftüleri ile ilçe müfütüleri de katıldı.