Türkiye Kızak Şampiyonası başladı

Türkiye Kızak Şampiyonası başladı
Türkiye Kızak Şampiyonası başladı
- Palandöken Kayak Merkezi'nde düzenlenen şampiyonaya 80 sporcu katılıyor - Türkiye Kızak Federasyonunu Başkanı Yaşar: "Bu şampiyonayla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Gelecek yıl Dünya Kızak Şampiyonası'nın Erzurum'da yapılması için girişimlerde bulunduk"

ERZURUM (AA) - Palandöken Kayak Merkezi'nde ilk kez düzenlenen " Türkiye Kızak Şampiyonası" 80 sporcunun katılımıyla başladı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kızak Federasyonu tarafından organize edilen şampiyonanın açılış törenine, Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı Serkan Yaşar, Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ve sporcular katıldı.

Federasyon Başkanı Yaşar, yaptığı konuşmada, Türkiye Kızak Federasyonu olarak büyük başarılara imza attıklarını belirterek, şampiyonayla iyi sporcuları seçerek, onları daha ileriye götürmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Artık Erzurum'da kızak pistinin bulunduğunu vurgulayan Yaşar, "Erzurum'da düzenlediğimiz bu şampiyonayla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Gelecek yıl Dünya Kızak Şampiyonası'nın Erzurum'da yapılması için girişimlerde bulunduk. İnşallah seneye de dünya şampiyonasını Erzurum'da düzenleyeceğiz" diye konuştu.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kiremitci de şampiyonanın geniş katılımlarla Erzurum'da gerçekleştirilmeye devam edeceğini vurgulayarak, Erzurum'u bir spor kenti ve spor merkezi yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Seneye uluslararası kızak şampiyonalarının Erzurum'da gerçekleştirilmesi için gayret göstereceklerini anlatan Kiremitci, şunları kaydetti:

"Erzurum kristal kar taneleri bakımından dünyanın en iyi yeri. Bunu uluslararası düzeyde değerlendirmeye çalışıyoruz. Erzurum'da seneye uluslararası düzeyde kızak şampiyonalarının gerçekleştirilmesini arzu ediyoruz. Hem ülkemizin hem şehrimizin ismi, namı bütün dünyaya yayılsın, duyulsun istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve gençlerimizin yanındayız. Bize ne görev düşerse, ne ihtiyaç olursa sizlerin yanınızdayız."

Açılış töreninin ardından, müsabakalara geçirdi.

Türkiye Kızak Şampiyonası yarın sona erecek.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Kayak

  ,

  zaman

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kar

  ,

  yaşar