Türkiye Kızak Şampiyonası'na doğru

Türkiye Kızak Şampiyonası'na doğru
Türkiye Kızak Şampiyonası'na doğru
- Erzurum'da gerçekleştirilecek şampiyonanın hazırlıkları tamamlandı - Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı Yaşar: "Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bu şampiyonayla iyi sporcular yakalayıp, onları ileriye doğru götürmek istiyoruz"

ERZURUM (AA) - Türkiye 'de ilk kez düzenlenecek Türkiye Kızak Şampiyonası için hazırlıklar tamamlandı.

Türkiye Kızak Federasyonunun organizesinde Palandöken Dağı'ndaki bir otelin pistinde yarın başlayacak şampiyonaya farklı illerden 80 sporcu katılacak.

Federasyon Başkanı Serkan Yaşar, şampiyonaya katılacak kulüplerin temsilcileri ve antrenörlerle gerçekleştirdiği toplantının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini, bu şampiyonayla iyi sporcuları bularak onları daha ileriye götürmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. 

Erzurum'un kristal kar taneleri bakımından dünyanın en iyi yeri olduğunu ve bunu değerlendirmeye çalışacaklarını belirten Yaşar, "Pistimiz yoktu ve onu da ayarladık. İnşallah kendi pistimizi de en kısa zamanda yapacağız. Şampiyonaya birçok ilden katılım var. Beklentimiz vardı ama daha fazlası gerçekleşti. Şampiyonaya yaklaşık 80 sporcu katılacak ve inşallah kazasız belasız bir şekilde bitireceğiz" dedi.

Serkan Yaşar, gelecek yıl dünya şampiyonasının Erzurum'da yapılması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  kar

  ,

  katılım

  ,

  yaşar