Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı
Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı
- Erzurum Halk Sağlığı Müdür Vekili Fakirullahoğlu: - "Erzurum genelinde yaklaşık 600 civarında bisiklet dağıtacağız. İlk aşamada spor dersi açan veya bisiklet modülü olan ortaokul öğrencilerinin kullanması amacıyla belirlenen 9 okula 140 tane bisiklet ve kask dağıtımını gerçekleştirdik"

ERZURUM (AA) - Sağlık Bakanlığınca yürütülen " Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat  Programı" kapsamında, Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü ortaokul öğrencilerine 140 adet bisiklet dağıttı.

Program kapsamında Eski Numune Hastanesi Rekreasyon Alanında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Halk Sağlığı Müdür Vekili Mesud Fakirullahoğlu ve okul müdürlerinin katılımıyla tören düzenlendi.

Halk Sağlığı Müdür Vekili Fakirullahoğlu, burada yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığının belirlediği program dahilinde amacın sağlıklı yaşam olduğunu söyledi.

Gençlerin öğrencilik çağında spor  aktivitelerini artırmak adına neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini ve bu kapsamda mayıs ayında bisiklet dağıtım organizasyonu yaptıklarını hatırlatan Fakirullahoğlu, şunları kaydetti: 

"Yaptığımız değerlendirmelerde bisikletle beraber bir birçok öğrencilerde sporsal faaliyetlerin arttığını gördük. Belli bir ilginin olduğunu görünce bakanlığımız da yeni bir projeyle bisiklet alımı ve öğrencilere bisiklet dağıtımını uygun gördü. Biz de program kapsamında Erzurum genelinde yaklaşık 600 civarında bisiklet dağıtacağız. İlk aşamada spor dersi açan veya bisiklet modülü olan ortaokul öğrencilerinin kullanması amacıyla belirlenen 9 okula, 140 tane bisiklet ve kask dağıtımını gerçekleştirdik."

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci de  belediye olarak bisiklet yolları yaptıkların belirterek, "Sağlıklı toplumların ve medeni şehirlerin bir simgesi bisiklettir. Bu anlamda bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Daha sonra öğrencilere bisikletleri dağıtıldı. Bisikletlerini alanlar alanda ilk sürüşlerini de yaptı.