Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Erzurum Valisi Altıparmak: - "Almış olduğumuz tedbirler doğrultusunda da hemen her köyde, her sandık bölgesinde şu anda güvenlik gücümüz var. Bazı yerde jandarma, bazı yerde polis. Dolayısıyla açık oy kullanma veya her hangi bir şekilde yönlendirme mümkün olmayacak diye düşünüyoruz"

ERZURUM (AA) -  Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oyunu kullandı.

Vali Altıparmak, oyunu kullanmak üzere Erzurum Anadolu Lisesindeki 1168 numaralı sandığa gelerek, görevlilerle selamlaştı.

Güzel bir ortamda oy kullanma işleminin devam ettiğini belirten Altıparmak, "Sandıklarla ilgili idareye düşen bütün tedbirler alındı. Aslolan vatandaşımızın özgür iradesinin sandığa yansımasıdır. Sonuç inşallah ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olur" dedi.

Seçimlerin güvenli bir ortamda geçmesi için her türlü tedbirin alındığını vurgulayan Altıparmak, şunları kaydetti:

"Maalesef örgütün bu yöndeki girişimleri biliniyor ama biz de devlet olarak ondan geri kalacak değiliz. Elimizden gelen tedbirleri alıyoruz. Almış olduğumuz tedbirler doğrultusunda da hemen her köyde, her sandık bölgesinde şu anda güvenlik gücümüz var. Bazı yerde jandarma, bazı yerde polis. Dolayısıyla açık oy kullanma veya her hangi bir şekilde yönlendirme mümkün olmayacak diye düşünüyoruz. Olmaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, sonucu göreceğiz. Bundan rahatsız olanlar olabilir ama asla 'şuna oy verin, buna oy verin' gibi bir yönlendirme yapmak zaten mümkün değil. Oylar doğru olarak sandığa yansısın istiyoruz ve bunun için tedbirler aldık."

Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen de eşi Gülay Sekmen ile Ziyaettin Fahri Fındıkoğlu İlkokulunda 1200 numaralı sandıkta oy kullandı.

Milli iradeyi sandığa yansıtmaya gayret etiklerini dile getiren Sekmen, "İnşallah seçimlere bir şaibe karışmaz. Tabi Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Erzurum'un güney ilçelerinde de vatandaş üzerinde büyük bir baskı var. Dün de bir ilçe başkanımız kaçırıldı, ağır baskılar uygulandı ve istifa etmesi istendi. Kendisine bir de haraç kesildi" diye konuştu.

Sekmen, "Bunlar milli iradeye olumsuz yansıyan hususlar. Tabi böyle olursa demokrasinin bir kıymeti kalmaz. Halkımız inşallah sağduyu ile hareket edecek ve bu tip provokasyonlara fırsat vermeyecek. Çünkü bu anlayışla bir yere varmak mümkün değil. Bu seçimin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.