Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası

Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası
Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası
ERZURUM (AA) - Samsun'da 20-22 Kasım'da yapılacak olan Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası müsabakalarına katılacak...

ERZURUM (AA) - Samsun'da 20-22 Kasım'da yapılacak olan Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası müsabakalarına katılacak sporcular, Erzurum Karate Bölge Başkanı ve Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Ahmet Çelebi yönetiminde Samsun'a gitti.

Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen ve Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek müsabakaların ardından Milli Takım Seçme müsabakaları da yapılacak.

Muhammet Çelebi ve Emre Karataş'ın antrenörlük yapacağı kafile, Türkiye şampiyonasına iddialı bir şekilde giderken kafileyi Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Şinasi Polat uğurladı.

Polat, karatecilerden zafer beklediğini belirterek, milli takıma da çok sayıda Erzurumlu sporcunun seçileceğine inandığını söyledi. Polat, "Karate Erzurum'da müthiş bir potansiyele sahip, ulusal ve uluslararası müsabakalarda da yüzümüzü güldüren sonuçlara ve derecelere imza atıyorlar. İnanıyorum ki Samsun'dan da çok iyi neticelerle Erzurum'a dönecekler" diye konuştu.  

Karate Bölge Başkanı Ahmet Çelebi de Samsun'da başlayacak şampiyonayla milli takım seçmelerinde en iyi şekilde mücadele ederek madalyaları toplayacaklarına inandığını söyledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  SAMSUN

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  genç