U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı kampı

U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı kampı
U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı kampı
- Milli takım, hazırlık maçında Süper Lig ekibi Erzurum Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi takımını 13-1 mağlup etti

ERZURUM (AA) - U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı, hazırlık maçında Süper Lig ekibi Erzurum Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi takımını 13-1 yendi.

Yeni Zelanda'da yapılacak Dünya Şampiyonası Grup Eleme maçları için ikinci etap kamp çalışmalarını Erzurum'da sürdüren U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı, hazırlık maçında Süper Lig ekibi Erzurum Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi takımıyla karşılaştı.

Erzurum Buz Arena'da oynanan müsabakanın birinci periyodu U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı'nın 3-0'lık üstünlüğü ile tamamlandı. 

İkinci periyotta üstünlüğünü koruyan ve 6 sayı daha bulan milli takım, skoru 9-0'a taşıdı.

Son periyotta rakibinin bir golüne 4 golle karşılık veren ve üstün bir oyun ortaya koyan milliler, müsabakadan 13-1 galip ayrıldı.

Başantrenör Mc. Adams Keath, maçın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok iyi bir oyun ortaya koyarak müsabakadan galip ayrıldıklarını söyledi.

Türkiye 'deki kamp çalışmalarının çok iyi gittiğini belirten Keath, şunları kaydetti:

"Çocukların ahlakı ve çabaları çok iyi. O yüzden önümüzdeki günlerde daha farklı sonuçlar alacağız. Türkiye'deki çalışmalar çok iyi gidiyor. Temsil eden çocukların da inançlarına inanıyorum. Geçtiğimiz yıllarda başarısızlıklar oldu ama bu yapılan son çalışmalar ve federasyonun desteğiyle iyi sonuçlar geleceğine inanıyorum. Federasyon iyi bir aşama gösterdi, iyi bir çalışma yapıyor. Şu anda 18 yaş milli takımımız mart ayında bir turnuvaya katılacak. Bu milli takımın kesinlikle altın madalya alacağına inanıyorum. Gideceğimiz turnuvada başarılı olacağımız kanaatindeyim. Çünkü takım çok ciddi çalışıyor ve emek veriyor."