U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı'nın Erzurum kampı

U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı'nın Erzurum kampı
U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı'nın Erzurum kampı
- U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı, Dünya Şampiyonası Grup Eleme Maçları için Erzurum'daki ikinci etap kamp çalışmalarını tamamladı - Yardımcı antrenör Çıtak: "Altın madalya neden olmasın, şansımız var çünkü. Madalya alacağımıza eminiz ama şu an için konuşmak erken"

ERZURUM (AA) - U-20 Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı'nın, Yeni Zelanda'da düzenlenecek  Dünya Şampiyonası Grup Eleme Maçları öncesi Erzurum'daki ikinci etap kamp çalışmaları sona erdi.

Erzurum Buz Arena'da, başantrenör Mc. Adams Keath gözetimindeki milli takımın, 10 günlük ikinci etap kamp çalışması tamamlandı. 

Oldukça yoğun bir tempoda günde iki antrenman gerçekleştiren millilerin 20 kişilik sporcu kafilesi, Erzurum'dan İstanbul 'a hareket etti. Milliler, akşam saatlerinde ise Yeni Zelanda'ya geçecek.

Yardımcı antrenör Yücel Çıtak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonadan madalya ile dönmeyi istediklerini belirterek, bunu başaracak güçte olduklarını söyledi.

Kamp sürecinin kendileri açısından son derece olumlu geçtiğini ifade eden Çıtak, şunları kaydetti:

"Bir iki sakatlık durumu oldu ve onların da tedavileri tamamlandı. Onun dışındaki tüm eksikliklerimiz federasyon tarafından tamamlandı. Takımdaki moral durumu gayet iyi. Herkes ne yapacağının farkında. Buradaki antrenmanların dışında mental antrenman yapacağız. Orada da kısa bir dinlenme sürecimiz olacak. Hedefimiz madalya ve bunu da başaracağımıza inanıyoruz. Altın madalya neden olmasın, şansımız var çünkü. Madalya alacağımıza eminiz ama şu an için konuşmak erken."

Milli takım, 19-25 Ocak'ta yapılacak şampiyonda 3. Grup'ta Güney Afrika, Çin, Meksika ve Yeni Zelanda ile karşılaşacak.