"Uçurtmanın Kuyruğu" oyununun prömiyeri yapılacak

"Uçurtmanın Kuyruğu" oyununun prömiyeri yapılacak
"Uçurtmanın Kuyruğu" oyununun prömiyeri yapılacak
- EDT, Savaş Dinçel'in yazdığı, Semih Çelenk'in yönettiği oyunu yarın seyirciyle buluşturacak

ERZURUM (AA) - Erzurum Devlet Tiyatrosu (EDT), "Uçurtmanın Kuyruğu" adlı oyununun prömiyerini yapılacak.

EDT'de düzenlenen basın toplantısında, Savaş Dinçel'in yazdığı, Semih Çelenk'in yönettiği, Levent Aras ile Emrah Keskin'in rol aldığı oyun tanıtıldı.

Yönetmen Çelenk, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki kişilik bir oyun olduğunu, daha önce hem şehir tiyatrosunda hem de devlet tiyatrosunda birer kez oynandığını söyledi.

"Uçurtmanın Kuyruğu" adlı oyunda insanın kendisini geliştirememiş, bireyselleşememiş ve baba gölgesinde kalmış bir insanın geçmişe dönerek, kendi travmalarıyla yüzleşmesinin anlatıldığını ifade eden Çelenk, "Geçmişindeki kendisinin mutlu hissettiği anları, mutsuz hissettiği anları tekrar baştan sona gözden geçiriyor ve bir değişime uğruyor" dedi.

EDT Müdürü de olan Levent Aras ise 2014- 2015 sezonuna üçüncü büyük oyunla merhaba dediklerini vurgulayarak, Deli İbrahim adlı oyunla 1 Ekim'de perde açtıklarını, 13 Ocak'ta da "Adviye Abla" oyunuyla devam ettiklerini kaydetti.

Oyun için bir ay yoğun şekilde çalıştıklarını kaydeden Aras, "Bu üçüncü oyunumuz. Yarın saat 19.30 bu oyunla ilk kez seyirciyle buluşacağız. Uçurtmanın Kuyruğu 30 günlük çalışmanın ürünüdür" diye konuştu.

Emrah Keskin de bir kez daha seyircilerin karşısına çıkacaklarını, bu oyun için zor bir süreç geçirdiklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Oyun

  ,

  perde

  ,

  emrah

  ,

  2015