"Uluslararası Buz Tırmanış Festivali"

"Uluslararası Buz Tırmanış Festivali"
"Uluslararası Buz Tırmanış Festivali"
- Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Uluslararası Buz Tırmanış Festivali" başladı - Festival için kente gelen 26'sı yabancı 172 dağcı Uzundere ilçesindeki şelalelere tırmanışa geçti

ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Uluslararası Buz Tırmanış Festivali" için kente gelen 26'sı yabancı 172 dağcı şelalelere tırmanışa geçti.

Uzundere ilçesinde konaklayan 172 dağcı iki gruba ayrıldı. Dağcıların bir kısmı ise Uzundere ilçesi yakınındaki Serafin şelalesine gitti.

Bir grup ise otobüslerle Uzunkavak köyündeki Cehennem Deresi, Lucifer ve Sarı Gelin şelalelerine yaklaşık bir saat süren patika yürüyüşünün ardından ulaştı.

Milli dağcı Tunç Fındık, zorlu bir yolculuktan sonra Cehennem Vadisi'nde donan Lucifer ve Sarı Gelin şelalelerine geldiklerini belirterek, "Yabancı arkadaşlar tırmanışa başladılar. Şelalelerin hepsi aynı lokasyonda değil. Üç ayrı noktada tırmanışlar gerçekleştiriliyor. Bütün yabancı arkadaşlar ve bazı Türk arkadaşlarımız şelalelere geldi. Sırayla gruplar yer değiştirecek. Farklı yerlerdeki farklı uzunluklardaki şelalelerde tırmanışlar yapacaklar" dedi.


    ETİKETLER:

    Büyükşehir