"Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kongresi"

"Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kongresi"
"Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kongresi"
ERZURUM (AA) - Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, "Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kongresi"nin...

ERZURUM (AA) -  Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, "Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kongresi"nin yarın başlayacağını söyledi.

Korkmaz, AA Erzurum Bölge Müdürü Yücel Velioğlu'nu ziyaret ederek, yeni görevini tebrik etti.

AA'nın çalışmaları hakkında bilgi alan Korkmaz, yarın Nenehatun Kültür ve Gösteri Merkezi'nde "Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kongresi" düzenleyeceklerini belirtti.

Kongreye Almanya , İngiltere , Rusya ve Uzakdoğu'dan bilim adamlarının da katılacağını anlatan Korkmaz, programda 20'ye yakın bildiri sunulacağını ifade etti.

Kongreye katılacak yabancı bilim adamlarının, teorik ve uygulama bakımından birikimli olduğunu vurgulayan Korkmaz, şunları kaydetti:

"İş sağlığı ve güvenliği, riskler, denetimler, hukuksal yapılar, eksiklikler, yapılması gereken düzenlemeler, verilen eğitimler, eğitimlerin kaliteli hale getirilmesinin yolları kongrede uzmanlarca anlatılacak. Ayrıca o ülkelerde ne tür uygulamalar yapıldığı hakkında bilgi verilecek. Bu uygulamalar yapılabilir mi, nasıl bir yol izlenmeli, bizdeki sorunların başında ne geliyor, onlarda eğitimler hangi yaşta başlıyor gibi konu başlıklarında katılımcılardan bilgi alacağız." 

Korkmaz, kongrenin iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli olduğunu sözlerine ekledi.