Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Erzurumlu minibüsçüler, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti

ERZURUM/AĞRI (AA) - Erzurumlu minibüsçüler, Mersin 'in Tarsus ilçesinde, ormanlık alanda öldürüldükten sonra yakılmış halde cesedi bulunan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini kınadı.

Erzurum Minibüsçüler ve Dolmuşçular Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kırbaç, Yunus Emre Minibüs Durağı'nda minibüs şoförleriyle bir araya gelerek, araçlara " Kadın cinayetleri durdurulsun, Özgecan'ın hesabı sorulsun", "Seni unutmayacağız" yazılı dövizler astı.

Kırbaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, minibüsçüler olarak bu vahşeti kınadıklarını vurgulayarak, "Böyle bir şiddetin yaşandığından dolayı Özgecan'ın ailesine sabır diliyoruz. Onların yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Yıllardır öğrencilerimizi taşıyoruz. Araçlarımızda araç takip sistemi olduğu için yolcularımızın içi rahat olsun" diye konuştu.

Minibüsçüler olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ve minibüs şoförlerinin belli bir eğitimden geçtikten sonra işbaşı yaptığını ifade eden Kırbaç, "Hasta insanların aramızda dolaştığını hepimiz biliyoruz. Şiddetin yaşanmamasını diliyoruz. Bizi ilgilendirmiyor gibi görünse de duyarsız kalamazdık. Minibüsçü arkadaşların da acısını paylaşıyoruz" dedi.

Kırbaç, kartopu nedeniyle gazeteci Nuh Köklü'nün öldürülmesini de kınadıklarını söyledi.

- Ağrı

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde de bir grup vatandaş, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Siyah bir pankart üzerinde gül taşıyarak Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyen grup adına açıklamada bulunan Fırat Balıkçı, yasta değil, isyanda olduklarını dile getirdi.

Grup, bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.