Vakıflar Haftası

Vakıflar Haftası
Vakıflar Haftası
ERZURUM (AA) - Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Ünğan, Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Erdal Güzel, Pervizoğlu Vakfı Başkanı Suat Hamutçu ve Rukiye...

ERZURUM (AA) - Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Ünğan, Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Erdal Güzel, Pervizoğlu Vakfı Başkanı Suat Hamutçu ve Rukiye Hanım Vakfı Başkanı Sadrettin Hışıloğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i makamında ziyaret etti.

Erzurum'daki vakıfların yöneticileriyle, vakıflarla ilgili nelerin yapılabileceğine yönelik istişare toplantısı yapacaklarını açıklayan Sekmen, memuriyete Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ortak olduğu Vakıfbank'ta başladığını, kendisinin de vakıflar kökenli olduğunu hatırlattı.

Vakıfların, medeniyetimizde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Sekmen, vakıf müessesesinin, binlerce yılın birikimi olan kültürel değerlerimizi koruyarak, gelecek nesillere aktarılması görevinin yanı sıra, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılan yardımların kurumsallaşması gibi önemli bir işlevinin de bulunduğunu belirtti.

Vakıflar Bölge Müdürü Ünğan da Vakıflar Haftası dolayısıyla düzenledikleri etkinlikler ve vakıfların faaliyetler hakkında bilgi verdi.