Vali Altıparmak'tan okul ziyareti

Vali Altıparmak'tan okul ziyareti
Vali Altıparmak'tan okul ziyareti
ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Osmangazi Ortaokulu'nu ziyaret etti.Palandöken ilçesindeki Osmangazi Ortaokulu'nda Beden Eğitimi...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Osmangazi Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Palandöken ilçesindeki Osmangazi Ortaokulu'nda Beden Eğitimi dersine katılan öğrencilerle voleybol oynayan Vali Altıparmak, Okul Müdürü Yüksel Kasapoğlu'ndan bilgi aldı.

Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu, Palandöken Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve İller Bankası Bölge Müdürü Selami Öcal ile sınıfları gezen Altıparmak, öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilere, boş vakitlerini kitap okuyarak değerlendirmeleri için önerilerde bulunan Altıparmak, kitapların dünyanın en zeki en saygın kişileri tarafından konuşarak anlattıkları değil, üzerinde düşünerek yazdıkları şeyler olduğunu vurguladı.

Altıparmak, "Bu imkan bence kaçırılmamalı. O kıymetli kişilerle karşılaşma imkanınız var mı? Sohbet etme imkanınız var mı? Bu imkanları bulsanız bile o kişi, o fikirleri o şekilde size ifade edemeyebilir ama kitap elinizde, onun için bu fırsatı iyi değerlendirin" ifadesini kullandı.

Kendi yazarlarını bilmeyenin, yabancı yazarları bilse dahi onu değerlendiremeyeceğini dile getiren Altıparmak, kendi kültürümüzü, kendi milli değerlerimizi öğrenmek için öncelikle kendi yazarlarımızı tanımamız ve kitaplarını okumamız gerektiğini belirtti.