Yakutiye Belediye Başkanı öğrencilere demokrasiyi anlattı

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Ziyaeddin Fahri Fındık Ortaokulu'nda düzenlenen etkinlikte öğrencilere demokrasiyi...

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Ziyaeddin Fahri Fındık Ortaokulu'nda düzenlenen etkinlikte öğrencilere demokrasiyi anlattı.

Okulun toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Korkut, " Demokrasi , Cumhuriyetin önemli bir kazanımıdır. Seçmek vardır, seçtiğini değiştirme gücü vardır. Yani milletin kendine hizmet için tercih yapmasıdır. Beğenmediğini değiştirmesidir demokrasi" dedi.

Seçme ve seçilme hakkının değerinin iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan Korkut, atanan kişinin atayana karşı sorumluluk hissettiğini, ancak seçimle gelen kişilerin seçmenlerine karşı sorumlu olduğunu ve bunun bilincinde hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Okulda sınıf başkanlığı için seçim olduğunu öğrenen Korkut, adayları ayağa kaldırıp vaatlerini, çalışma ve kendilerini anlatma yöntemlerini sordu.

Sınıf başkanlıklarına aday olan öğrenciler, neden aday olduklarını, vaatlerini ve seçime nasıl hazırlandıklarını anlattı.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Aday

  ,

  Demokrasi

  ,

  Belediye

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı