Yakutiye Belediyesi personeline tehdit

Yakutiye Belediyesi personeline tehdit
Yakutiye Belediyesi personeline tehdit
ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediyesinin, Erzurum Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından alınan 30 Nisan 2015 tarih ve 1635 sayılı kararının...

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediyesinin, Erzurum Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından alınan 30 Nisan 2015 tarih ve 1635 sayılı kararının uygulanması, silahlı ve bıçaklı tehditle engellendi.

Yakutiye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul kararının belediye tarafından uygulanmasının zorunlu olduğu ve kurul kararının yerine getirilmesiyle ilgili işlemin kurula bildirilmesinin zorunluluğuna dikkat çekildi.

Açıklamada, şunlara yer verildi:

"Yakutiye Belediyesine yazılan 30 Nisan 2015 tarih 1635 sayılı karara istinaden, İstanbul Kapı girişinde yer alan çadırların, işletmeci tarafından kaldırılmasını istenmiştir. Ancak çadırlar işletmeci tarafından kaldırılmamıştır. Bunun üzerine, belediye söz konusu kararı yerine getirmek amacıyla çadırların kaldırılması için işlem başlatmıştır. İşlemi gerçekleştirmek üzere ilgili alana giden personel, silahlı ve bıçaklı saldırıya uğramıştır. Çadırların kaldırılması amacıyla İstanbul Kapı'ya giden belediye personeli, işletmeci tarafından önce sözlü tehdide maruz kalmıştır. Ardından söz konusu işletmeci ve yakınlarınca belediye personeline yönelik silahlı ve bıçaklı saldırı gerçekleştirilmiştir. Bazı personelin hafif şekilde darbe aldığı olayların ardından zabıtalar geri çekilmiştir."

Açıklamada, söz konusu işletmeci ve olayda yer alarak belediye personeline silahlı ve bıçaklı saldırı gerçekleştiren şahıslar hakkında savcılık nezdinde suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.