Yakutiye Belediyesi'nden eğitime destek

Yakutiye Belediyesi'nden eğitime destek
Yakutiye Belediyesi'nden eğitime destek
- Yakutiye Belediyesi, ilçedeki 31 okulda eğitim öğrenim gören yaklaşık 3 bin 100 8. sınıf öğrencisine TEOG sınavları için kaynak kitap yardımı yaptı

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediyesi, ilçe genelindeki 31 okulda eğitim öğrenim gören 3 bin 100 8. sınıf öğrencisine Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları için kaynak kitap hediye etti. 

Yakutiye Belediyesi'nin bu yıl TEOG sınavlarına katılacak öğrenciler için temin ettiği kaynak kitapların dağıtımı, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un da katılımıyla Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu'nda başlatıldı. 

Belediye çalışanlarıyla okulu ziyaret eden Korkut, 8. sınıf öğrencilerine TEOG sınavlarına hazırlanmaları için temin edilen kaynak kitapları dağıttı. 

Korkut, kitap dağıtımında yaptığı konuşmada, yeni eğitim öğretim yılının sağlık, huzur ve başarılı şekilde geçmesini diledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eğitime özel bir hassasiyetle yaklaştıklarını ve bu konuda belediyelerin de eğitimde başarının artırılması için destek olmaları yönünde talimatları bulunduğunu anlatan Korkut, şunları kaydetti: 

" Milli Eğitim Bakanlığı 'nın yanında bize de sözlü ifadeleri ile yapılacak sınavlarda başarı oranlarının artırılması için sınava girecek öğrencilerimize bu tür kitapların verilmesi talimatını verdiler. Biz de bu talimat doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir çalışma başlattık. Bu çalışma doğrultusunda hangi tür kitapçıklardan faydalanacaklarını ve ne tür bir baskı oluşturacaklarının bize donesini verdiler. Biz bu done doğrultusunda bölgemizde bulunan 31 okulda yaklaşık 3 bin 100 öğrencimize TEOG sınavıyla ilgili bu kitapları bastırdık. Bu kitaplar sayesinde, sevgili gençlerin gayet iyi bir şekilde performans göstererek bu dönem itibari ile yapılacak sınavda başarı sağlayacaklarına kanaatim tamdır."

Korkut, belediye olarak sınavda ilk 10'a girecek öğrencilere ayrıca dizüstü bilgisayar ve bisiklet hediye etmeyi düşündüklerini de söyledi.