Yakutiye sokakları renklendi

Yakutiye sokakları renklendi
Yakutiye sokakları renklendi
ERZURUM (AA) - Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ali Paşa Mahallesi Başak Sokaktaki çift katlı evler Yakutiye Belediyesi tarafından yenilendi.Belediye...

ERZURUM (AA) - Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ali Paşa Mahallesi Başak Sokaktaki çift katlı evler Yakutiye Belediyesi tarafından yenilendi.

Belediye Başkanı Ali Korkut, fikrin Mimar Şenay Feyzioğlu'ndan geldiğini belirterek, rengarenk değişime özellikle çocuklarının sevindiğini ifade etti.

Ali Paşa Mahallesi Başak Sokakta bir biriyle bağlantılı 3 sokakta uygulama yaptıklarını ifade eden Korkut, sokakta tam bir renk bayramı yaşandığını söyledi.

Çocuklar değişimi, "Evlerimiz adeta üzerimize geliyordu. Şimdi rüya gibi bir değişim yaşadık. Sokağımız çiçek açtı. Belediye Başkanı Ali Korkut'a ve iç mimar Şenay Feyzioğlu ablaya teşekkür ediyoruz" diye tarif ettiler.

İlk defa böyle bir projeye imza attıklarını belirten Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, şunları kaydetti:

"İç mimar Şenay Feyzioğlu bana 'böyle bir düşüncem var, yardımcı olur musunuz?' dediğinde hemen projeyi sahiplendim. Çok güzel bir düşünceydi. İlçemizde böyle bir çalışmaya uygun, 2 veya 3 katlı evlerin olduğu sokağımız vardı. En uygun alan da burasıydı. 45 civarında bina önce dış cepheleri tadilattan geçiriliyor, ardından boyanıyor. Kaldırımlar ve yol yeniden ele alınıp değişime uygun hale getiriliyor. İşte sonuç. Oldukça renkli görünüyor. Projemize Filli Boya, katkı sundu. En canlı renklerle sokak adeta gökkuşağına dönüştü. İyi fikir kimden, nereden gelirse biz destek oluyoruz, elimizi taşın altına koyuyoruz. Yakutiye Belediyesinin bir özelliği de budur. Bu proje fenç mimar kızımızın adeta düşüymüş. Bizde projeye sahip çıktık.  Çok renkli bir çalışma oldu."

İç Mimar Şenay Feyzioğlu, mahalle halkının değişime önce karşı çıktığını anlatarak, "Belediyenin çalışmasının olduğunu söyledik az da olsa yumuşadılar. Yol aldıkça şimdi en büyük dostumuz ve destekçimiz ev sahipleri oldu. Evleri renklendi, sokakları şenlendi. Çocuklar bizi çok seviyor. Onların gözündeki ışık, mutluluk ve sevinç en büyük kazancım" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Çiçek

  ,

  Proje

  ,

  Rüya

  ,

  mimar

  ,

  Karşı

  ,

  BİNA