Yakutiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları

Yakutiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları
Yakutiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları
ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediyesi tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm Projeleri çerçevesinde kamulaştırmalar devam ediyor.Belediye Başkanı Ali...

ERZURUM (AA) - Yakutiye Belediyesi tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm Projeleri çerçevesinde kamulaştırmalar devam ediyor.

Belediye Başkanı Ali Korkut, yaptığı açıklamada, Hacıcuma, Taş  Mescit ve Narmanlı mahallelerinde kamulaştırma ve yıkım  çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Kamulaştırma çalışmaları çerçevesinde 3 yıldır devam eden dönüşüm alanlarının kamulaştırma ve kötü yapılaşmalardan temizlenme çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirten Korkut, Hasanibasri, Mehdiefendi, Habipefendi semtlerinde kentsel dönüşüm alanlarının kötü yapılaşmadan temizlenerek ihale edildiğini dile getirdi.

Mehdiefendi, Habipefendi semtinde 40 dönümü aşan bir proje yürüttüklerini ifade eden Korkut, "Önümüzdeki yaz, elle tutulur gözle görülür modern yapılar ortaya çıkacak. Hasanibasri mahallesinde yapılaşma sürüyor. Bir de kentsel dönüşümde ilk aşaması devam eden alanlarımız var. Bu kış Hacıcuma, Taş Mescit, Narmanlı mahallelerinin kalan alanlarında kamulaştırmayı, temizlemeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl inşallah bu alanların da satışını gerçekleştireceğiz. Gelen paralar yine şehrin değişimi ve dönüşümü için kaynak oluşturacak" dedi.

Çalışmalarla 75 kişiye ait 2 bin 39 metrekare arsa, 2 bin 99 metrekare enkaz kamulaştırmasının yapıldığı, hak sahiplerine 1 milyon 566 bin 178 lira ödeme yapıldığı kaydedildi.