Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti

Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti
Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti
ERZURUM (AA) - Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, AK Parti hükümetinin yaşlı ve engellilere yönelik gerçekleştirdiği...

ERZURUM (AA) - Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, AK Parti hükümetinin yaşlı ve engellilere yönelik gerçekleştirdiği çalışmaları takdir ettiğini söyledi.

Engelli bireylerin sosyal hayata kazandırılması için gerekli tüm çalışma ve desteklerin artarak devam ettiğini belirten Meral, hükümetin milyonlarca vatandaşın hayatını kolaylaştıracak olan "gündüz bakım merkezlerini" hayata geçireceğini kaydetti.

Bakım merkezlerinin kreş mantığıyla işleyeceğini söyleyen Meral, "Bu bakım merkezleri ile vatandaşlar, yaşlı ya da engelli yakınını, gündüz bakım merkezine bırakıp akşam alabilecek. Gündüz bakım merkezlerinde yaşlı ve engellilerin hem bakımı sağlanacak hem de hobi kursları, etkinlik, konser, toplantılarla sosyalleşmeleri sağlanacak" dedi.

Bu projeyle engelli ve yaşlı bakımını üstlendiği için evinden çıkamayan ve bir işte çalışamayan vatandaşların hayatlarının kolaylaşacağına dikkat çeken Meral, merkezlerin mesai saatlerinde hizmet vereceğini ifade etti.