Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı

Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı
Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: " (7 Haziran seçimi) Ortaya çıkan tablo hiç birimizi memnun etmedi. Türk halkını da memnun etmedi. Yüzde 41 yerine yüzde 60-70 oy alarak, AK Parti 1 Kasım'da tek başına iktidar olacak ve istikrar gelecektir"

ERZURUM (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 7 Haziran seçimi sonucunda ortaya çıkan tablonun kimseyi memnun etmediğini ifade ederek, 1 Kasım'da yapılacak seçimde AK parti olarak yüzde 41 yerine yüzde 60-70 oyla tek başına iktidar olacaklarını söyledi. 

AK Parti'nin Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Rize, Ordu ve Trabzon il teşkilatlarını kapsayan 5. Bölge Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı, Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde yapıldı. 

Özhaseki, toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti hareketinde belediyeciliğin ve yerel yönetimin çok önemli bir yeri olduğunu belirtti. 

Belediyeciliği bir misyon olarak gördüklerini ve hizmeti bir lütuf değil hak olarak kabul ettiklerini dile getiren Özhaseki, şunları kaydetti: 

"Belediyecilik bizim işimiz, bundan sonra da biz yapacağız, İllerimize, ilçelerimize, beldelerimize neler yapabiliriz, nasıl kimilik kazandırabiliriz, tarihi kültürel kimliğimizi nasıl koruyabiliriz, bunları seçimden sonra bol bol konuşacağız. Yaşadığımız seçim neticesinde ortaya çıkan tablo hiç birimizi memnun etmedi. Türk halkını da memnun etmedi. Yüzde 41 yerine yüzde 60-70 oy alarak, AK Parti 1 Kasım'da tek başına  iktidar olacak ve istikrar gelecektir."

-"1 Kasım'da AK Parti kadroları yönetime gelmelidir" 

Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Recep Akdağ da 7 Haziran seçimi sonrası koalisyon oluşturulamadığı için ülkenin seçim hükümetiyle yönetilmek zorunda kalındığını belirtti. 

Seçime kadar belediye başkanıyla milletvekili adayıyla tüm teşkilat olarak çok çalışarak oluşturulmuş olan bazı yanlış algıları yıkmaları gerektiğini ifade eden Akdağ, "1 Kasım'da nasip olursa AK Parti'nin, ak kadroları ülkenin yönetimine gelmelidir. Biz bu hususta elimizden geleni yapmalıyız. Ülkemizin buna ihtiyacı olduğunu gördük, ne CHP 'nin ne MHP 'nin bu ülkeyi ortak yönetme iradesi yok, arzuları, cesaretleri de yok. Onun için hep birlikte çalışacağız" dedi.